Montaż tarasu wentylowanego w 7 godzin

Na filmie instruktażowym prezentujemy montaż systemu tarasu wentylowanego, który został wykonany w 7 godzin. 

Transkrypcja filmu

Bierzemy dziś na tapetę typowy polski taras. Po zaledwie dwóch latach od ostatniego remontu odpadają płytki posadzkowe, szczególnie szybko wzdłuż krawędzi tarasu. Konieczny jest remont, tym razem taras będzie wykonywany w technologii tarasu wentylowanego z użyciem podkładek SMART i profili okapowych do tarasu W30 firmy Renoplast.

Po zdjęciu posadzki ceramicznej wykonujemy podkład cementowy z minimalnym 1,5% spadkiem w kierunku okapu. Istotne jest, aby wzdłuż krawędzi tarasu w trakcie wykonywania podkładu uformować uskok o głębokości 3 mm i szerokości 80 mm. Rozpoczynamy od montażu narożników okapowych systemu W30. Ustawiamy pierwszy narożnik, zaznaczamy otwory pod kołki montażowe, wiercimy otwory w podkładzie cementowym, narożnik osadzamy na poliuretanie i mocujemy mechanicznie do podłoża za pomocą kołka rozporowego. W ten sam sposób montujemy drugi narożnik. Pomiędzy narożnikami rozpinamy linkę, która pozwoli nam równo zamontować odcinki proste. Montaż profili prostych wykonujemy analogicznie do montażu narożników. Należy zwrócić uwagę, aby na połączeniach profili pozostawić szczelinę o minimalnej szerokości 2 mm. Profile, które dochodzą do ściany wymierzamy tak, aby pozostało miejsce do montażu odbojnika. Na powierzchni tarasu rozkładamy geowłókninę. Kolejną czynnością jest montaż na ścianie listwy powlekanej PVC, do której następnie zgrzewamy membranę PVC, pełniącą funkcję izolacji przeciw wodnej. Membranę PVC łączymy z profilami okapowymi za pośrednictwem kleju.

Zastosowanie systemowych profili okapowych ma kluczowe znaczenie dla trwałości tarasu, ponieważ stanowią pewne oparcie dla płytek wzdłuż krawędzi tarasu oraz skutecznie odprowadzają wodę z warstw izolacji. Po dwóch godzinach pracy mamy przygotowany podkład pod posadzkę na taras wentylowany. Płytki układamy na podkładkach SMART, ponieważ w tym konkretnym przypadku płytki mają wymiar 60 cm x 60 cm, podpieramy je w narożach i w połowie długości krawędzi. Zakładane przez projektantów obciążenia występujące na tarasach i balkonach dotyczą większej powierzchni podparcia, ale przecież wiemy, że najgroźniejsze są obciążenia w formie skupionej np. od nóg krzeseł, które obciążone przez siedzącą osobę mogą bardzo silnie oddziaływać na posadzkę, dlatego bardzo ważne jest stabilne i pewne podparcie płytek posadzkowych. Podkładki SMART, dzięki swojej budowie oraz możliwości regulacji poziomu podparcia płytek w każdym punkcie dają możliwość uzyskania posadzki o bardzo dużej stabilności i wytrzymałości na różnego rodzaju obciążenia. Co więcej, dzięki unikatowej budowie podkładki SMART można dzielić na dwie lub cztery podkładki, powodując ich bardzo efektywne wykorzystanie. Przed ułożeniem płyt dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie na podkładce niewielkiej ilości poliuretanu. Pozwala to znacznie poprawić stabilność samej posadzki. Prace kończymy montując systemowy profil cokołowy C10.

Warto zaznaczyć, że wszystkie te etapy zajęły nam 7 godzin i nie było konieczności wprowadzania przerw technologicznych. Teraz taras nie tylko wygląda dużo lepiej, ale też gwarantujemy, że użytkownik będzie mógł zapomnieć o remoncie na bardzo długi czas.

Liczba ocen: 191 Film: Taras wentylowany - montaż z profilem W30 i podkładkami SMART Otrzymana ocena: 4.7 / 5

Oceń ten film