Montaż profilu SC1 na taras naziemny

Montaż profil schodowego Renoplast SC1 na tarasie naziemnym.

Transkrypcja filmu

W prezentowanym filmie przedstawimy, w jaki sposób wykończyć brzegi tarasu naziemnego z posadzką z płytek ceramicznych układanych na mineralnej zaprawie klejowej. Do wykończenia brzegu tarasu naziemnego zostanie użyty profil Renoplast SC1.

Podkład pod posadzką tarasu powinien być nośny, a wzdłuż brzegu tarasu powinno być wykonane jego obniżenie na głębokość 2-3 mm i szerokość osadzenia profilu Renoplast SC1 około 50 mm. Osadzony profil będzie się licował z podkładem, co ułatwi układanie warstwy izolacji zaprawy uszczelniającej. Profile Renoplast SC1 zostały tak zaprojektowane, aby można było samodzielnie wykonać narożniki. Narożnik wykonujemy w prosty sposób, zacinając profil, a następnie wyginając go pod pożądanym kątem. Profile mocujemy mechanicznie za pomocą kotew na podkładzie z zaprawy uszczelniającej. Na łączeniach profili pozostawiamy szczelinę dylatacyjną o szerokości 2 mm. Szczelinę wypełniamy elastyczną masą uszczelniającą. Profilami Renoplast SC1 można wykańczać krawędzie schodów. Montaż wykonujemy analogicznie do brzegów tarasu. Aby wzmocnić połączenie profilu z podkładem, układamy na zaprawie uszczelniającej taśmę uszczelniającą. Kolejnym etapem jest wykonanie warstwy izolacji z zaprawy uszczelniającej, która będzie stanowiła podkład dla posadzki z płytek ceramicznych. Płytki posadzkowe układamy na właściwej do zewnętrznych zastosowań zaprawie klejowej. Należy pamiętać o minimalnej pięciomilimetrowej szerokości spoin oraz o konieczności wykonywania dylatacji posadzki.

Listwy schodowe do płytek firmy Renoplast pozwalają na wykończenie brzegu tarasu i stopni schodowych właściwie ze skutecznym odprowadzeniem wody z jego powierzchni oraz wilgoci z warstwy pod posadzkowej przy użyciu specjalnie zaprojektowanych otworów. Dzięki elastycznemu połączeniu profilu z płytkami krawędziowymi uniknąć pękania krawędzi nadać tarasowi estetyczny wygląd.

Liczba ocen: 72 Film: Montaż profilu schodowego SC1 na taras naziemny Otrzymana ocena: 4.8 / 5

Oceń ten film