Transkrypcja filmu

Prezentujemy film na którym pokarzemy jak wykonać balkon czy taras w systemie Renoplast W30 z posadzką wentylowaną z izolacją z membrany EPDM. Głównymi elementami systemu są: profile okapowe Renoplast W30, podkładki tarasowe Smart, membrana EPDM, płyty posadzkowych o wymiarach 60 x 60 cm i grubości 2 cm oraz materiały uzupełniające.

Pierwszą czynnością jest właściwe przygotowanie pokładu. Podkład powinien być nośny o równej i nie posiadającej spękań powierzchni, o minimalnym 1,5% spadku w kierunku okapu. Zaleca się wykonanie wzdłuż krawędzi podkładu obniżenia na głębokość około 3 milimetrów i szerokość 8 milimetrów, celem osadzenia profili okapowych w płaszczyźnie podkładu.

Następnie montujemy narożniki  Renoplast NZ W30/90. Narożniki montujemy mechanicznie do podkładu na wcześniej ułożonej masie elastycznej (na przykład poliuretanowej).

Podobnie montujemy profile proste Renoplast W30. Bardzo istotne aby na łączeniach pozostawić szczeliny o szerokości około 2 milimetrów celem kompensacji naprężeń termicznych. Przy ścianie montujemy profile o 5 milimetrów krótsze, aby umożliwić nasuniecie odbojnika przyściennego OP W30. Na łączeniach profili mocujemy łączniki LW30.

Kolejną czynnością jest położenie membrany EPDM. Membrana powinna być tak wymierzona i przycięta aby na łączeniu z profilem była sprowadzona do poziomu otworów odwadniających. Łączenia membrany wykonujemy na zakład o minimalnej szerokości dziesięciu centymetrów. Membrana powinna być wywinięta na ścianę na wysokość osiemnastu centymetrów.

Membranę EPDM kleimy do profili za pośrednictwem masy Firestone EasySealant, którą stosujemy również do łączenia zakładów membrany. Membranę kleimy bezpośrednio po nałożeniu masy Firestone EasySealant.

Do ściany membranę mocujemy za pośrednictwem kleju Firestone BA-2016S. Bezpośrednio po nałożeniu kleju należy odczekać 3-7 minut zależnie od panującej temperatury i do dopiero po sprawdzeniu przyczepności przyklejać membranę do ściany.

Bezpośrednio po ułożeniu membrany możemy przystąpić do układania płyt posadzkowych. Płyty posadzkowe układamy na podkładkach tarasowych Smart podpierając je przede wszystkim w narożach. Z uwagi na występujące na posadzce siły skupione, na przykład od nóg krzeseł zaleca się podpieranie krawędzi płyt posadzkowych w środku krawędzi. W tych miejscach stosujemy połówki podkładek Smart.

Budowa podkładek Smart zapewnia ich bardzo ekonomiczne wykorzystanie, dzięki możliwości dzielenia na dwie lub cztery podkładki w zależności od potrzeby. Taka budowa pozwala również na niezależne od pozostałych podparcie płyt posadzkowych z możliwością wyrównania miejscowych nierówności podłoża krążkami poziomującymi o grubościach, 0,5; 1; 2 i 3 milimetry.

Taras z posadzką wentylowaną w Systemie Renoplast W30 można praktycznie wykonywać niezależnie od pory roku a jego prosta technologia dopuszcza wykonanie niemal przez każdą osobę. Ponadto dzięki braku sztywnych i klejonych połączeń jest bardzo trwały zapewniając długie i bezusterkowe użytkowanie. Wszystkie materiały dostępne są w sieci dystrybutorów firmy Renoplast oraz w sklepie internetowym Renoplast: www.sklep.renoplast.pl

 

 

Liczba ocen: 94 Film: Montaż profilu okapowego Montaż profilu okapowego Renoplast W30 z jednoskładnikową hydroizolacją marki Sopro Otrzymana ocena: 4.8 / 5

Oceń ten film