Montaż podkładek tarasowych SMART

Taras wykonany w technologii tarasu wentylowanego przy użyciu podkładek tarasowych SMART. Cały montaż przeprowadzony w ciągu jednego dnia.

Transkrypcja filmu

W tym filmie pokażemy remont tarasu z odwodnieniem wewnętrznym. Nowy taras będzie wykonany w technologii z posadzką podniesioną wentylowaną z użyciem podkładek SMART firmy Renoplast.

Posadzka z płytek ceramicznych na zaprawie klejowej po kilku latach eksploatacji uległa całkowitej destrukcji, więc została usunięta z warstwą izolacji i podkładu cementowego. W konsekwencji został wykonany nowy podkład cementowy ze spadkiem w kierunku otworu odwadniającego. Ponieważ izolacja zostanie wykonana z membrany PVC, na ścianach zamontowano listwy stalowe laminowane PVC. Na całej powierzchni podkładu rozkładamy geowłókninę, która będzie stanowiła podkład dla membrany PVC. Wszystkie połączenia, również z listwami na ścianach, wykonujemy zgrzewając gorącym powietrzem. Tak wykonana hydroizolacja stanowi podkład pod posadzkę. Posadzka wykonana jest z płyt ceramicznych kwadratowych o szerokości 60 cm i grubości 2 cm. Płytki układane są na podkładkach SMART firmy Renoplast. Płytki podpierane są w narożach i na krawędziach w połowie boku. Takie podparcie umotywowane jest występowaniem na posadzce wysokich sił skupionych, pochodzących np. od obciążonej nogi krzesła. Dzięki unikalnej budowie podkładki SMART można dzielić na dwie lub cztery części, w zależności od potrzeby. Pozwala to na bardzo ekonomiczne wykorzystanie podkładek. Podkładki tarasowe SMART zapewniają bardzo stabilne podparcie płytek. W przypadku, kiedy występuje konieczność wyrównania nierówności podłoża, można zastosować krążki dystansowe o grubościach 0,5 mm, 1 mm, 2 mm i 3 mm. Zintegrowane z podkładką SMART stanowią pewne i trwałe oparcie z możliwością wyrównania nierówności w każdym punkcie podparcia płytek posadzkowych. Zdarza się, że występuje konieczność podparcia płytek w wysokości przekraczającej zastosowanie krążków dystansowych. Wówczas stosujemy będące składnikiem systemu tuleje dystansowe, pozwalające na budowanie podparć do 20 cm. Podkładki posiadają specjalne w tym celu uformowane rowki, pozwalające na bardzo sztywne i pewne połączenie z tuleją. W miejscu otworu odwadniającego montujemy kratę odwadniającą. Dla poprawy sztywności całego układu można nanieść na podkładki tarasowe niewielką ilość silikonu.

Prezentowana technologia wykonania posadzek tarasów i balkonów zdobywa coraz większą popularność. Trwałość posadzek zależy od użytych materiałów i sposobie ich wykonania. Zastosowanie podkładek tarasowych SMART firmy Renoplast pozwala uzyskać trwałe i pewne podparcie płytek z wysoką sztywnością całej posadzki. Sztywność posadzki umożliwia wykonanie spoin, które uniemożliwiają wpływanie zanieczyszczeń pod płytki. Właśnie te cechy decydują o komforcie użytkowania tarasu przy jego wysokiej trwałości.

Liczba ocen: 106 Film: Montaż podkładek tarasowych SMART Otrzymana ocena: 4.8 / 5

Oceń ten film