(+48) 33 863 78 89

Pytania do eksperta

Czy można zastosować profile okapowe Renoplast na balkonie łukowym?

Tak. Firma Renoplast wykonuje profile okapowe do zastosowania na balkonach łukowych. Profile okapowe wykonywane są na specjalne zamówienie na podstawie przesłanego szablonu z krzywizną balkonu łukowego.

Aby poprawnie wykonać szablon należy postępować zgodnie z „Instrukcją wykonania szablonu balkonu łukowego” zamieszczoną na stronie internetowej w zakładce do pobrania.

W jakim rozstawie powinny być montowane haki rynnowe MG75?

Haki rynnowe MG75 powinny być montowane w maksymalnym rozstawie 50 cm.

Czy haki rynnowe innych producentów pasują do profili Renoplast?

Można montować haki rynnowe innych producentów, dostosowując je do systemu mocowania w profilu okapowym Renoplast.

Należy wziąć pod uwagę, że hak rynnowy MG75 firmy Renoplast pozwalają na łatwy montaż oraz swobodną regulację spadków rynien. Hak rynnowy MG 75 pakowany jest w zestawach po 4 szt wraz z dopasowanymi wkrętami ze stali nierdzewnej.

Haki rynnowe MG75 firmy Renoplast współpracują z systemami rynnowymi 75 mm firm Gamrat oraz Marley.

Na jakiej zaprawie układa się profile okapowe Renoplast?

Profile okapowe Renoplast należy montować na cienkiej warstwie zaprawy uszczelniającej. Przed przystąpieniem do prac należy zapoznać się z Kartami Technicznymi profili okapowych Renoplast oraz filmami instruktażowymi zamieszczonymi na stronie www.renoplast.pl

Czy jest możliwość zamówienia innego koloru niż proponowane?

Profile okapowe Renoplast dostępne są w trzech podstawowych kolorach:

Popielaty RAL 7037, Grafitowy RAL 7024, Brązowy RAL 8019.

Na indywidualne zamówienie firma Renoplast wykonuje profile okapowe w każdym kolorze z palety RAL. Wykonanie profili w kolorach innych niż podstawowy podlega indywidualnej wycenie.

Czy można kupić surowy profil i samemu go pomalować?

Tak. Na platformie zakupowej www.renoplast.pl dostępne są profile okapowe bez zabezpieczenia antykorozyjnego. Zabezpieczenie antykorozyjne profili okapowych Renoplast należy wykonać we własnym zakresie stosując odpowiedni rodzaj powłok lakierniczych.

Czy powłoka lakiernicza profilu K60 jest odporna na wysoką temperaturę podczas zgrzewania papy?

Tak. Powłoki antykorozyjne profili okapowych firmy Renoplast są odporne na działanie wysokiej temperatury powstającej podczas zgrzewania papy.

Czy profile okapowe objęte są gwarancją i na jaki okres jest ona udzielana?

Tak. Na profile okapowe firmy Renoplast udzielana jest 5- letnia gwarancja.

Dlaczego należy stosować profile okapowe firmy Renoplast?

Firma Renoplast produkuje profile okapowe przeznaczone do stosowania na balkonach i tarasach, których zastosowanie oraz jakość są potwierdzone APROBATĄ TECHNICZNĄ ITB AT-15-9296/2014. Profile okapowe Renoplast posiadają odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne na całej powierzchni.

System profili okapowych Renoplast jest kompletny. Składa się z profili prostych, narożników, łączników oraz odbojników przyściennych. Dodatkowo wraz z profilami Klient otrzymuje szablon montażowy do wykonania uskoku technologicznego oraz zestaw łączników mechanicznych (kołki rozporowe). Firma Renoplast służy wsparciem technicznym dla Architektów, Wykonawców oraz prywatnych Inwestorów. Na stronie internetowej www.renoplast.pl zamieszczone są karty techniczne produktów, przykłady zastosowania oraz filmy instruktażowe pokazujące jak prawidłowo wykonać balkon/taras.

Dlaczego nie zaleca się stosowania okapników ze stalowych blach powlekanych? Dlaczego okapniki z blachy powlekanej stalowej / aluminiowej korodują na tarasach i balkonach?

Blachy powlekane dostępne na naszym rynku przeznaczone są do wykonywania pokryć dachowych oraz obróbek blacharskich. Zabezpieczenie antykorozyjne blach stalowych dostosowane jest do warunków jej stosowania, czyli odporne na działanie środowiska o kategorii korozyjności do C1 do C3. [Kategoria korozyjności C3 wg PN-EN ISO 12944- 2 Wewnątrz - Pomieszczenia produkcyjne o dużej wilgotności i pewnym zanieczyszczeniu powietrza, np. zakłady spożywcze, pralnie, browary, mleczarnie. Zewnątrz - Atmosfery miejskie i przemysłowe, średnie zanieczyszczenie tlenkiem siarki (IV). Obszary przybrzeżne o małym zasoleniu].

Okapniki stosowane na tarasach i balkonach umieszczone są warstwie zapraw na bazie cementu. Zaprawy cementowe tworzą środowisko silnie korozyjne. Stosowane powszechnie okapniki z blach stalowych powlekanych nie posiadają właściwej powłoki do takiego stosowania. Stąd też w bardzo szybkim czasie zaczynają korodować, a korozja obejmuje całą powierzchnię okapnika.

Należy zadbać o to aby profil okapowy posiadał odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne, a producent udzielał stosownej gwarancji na sprzedawany produkt.