Renoplast W30

Transkrypcja filmu

Prezentujemy film na, którym pokażemy jak wykonać balkon czy taras w systemie Renoplast W30 z posadzką wentylowaną z izolacją z membrany EPDM. Nowymi elementami systemu są: Profile okapowe Renoplast W30, podkładki tarasowe SMART, membrana EPDM, płytki posadzkowe o wymiarach 60x60 cm i grubości 2 cm oraz materiały uzupełniające.

Pierwszą czynnością jest właściwe przygotowanie podkładu. Podkład powinien być nośny, o równej i nie posiadającej spękań powierzchni, o minimalnym 1,5% spadku w kierunku okapu. Zaleca się wykonanie wzdłuż krawędzi podkładu, obniżenia na głębokość ok.3 mm i szerokość 8 cm celem osadzenia profili okapowych w płaszczyźnie podkładu. Następnie montujemy narożniki Renoplast nz W30/90. Narożniki montujemy mechanicznie do podkładu na wcześniej ułożonej masie plastycznej np. poliuretanowej. Ponownie montujemy profile proste Renoplast W30. Bardzo istotne aby na łączeniach pozostawić szczeliny o szerokości ok. 2 mm celem kompensacji naprężeń termicznych. Przy ścianie montujemy profile o 5 mm krótsze aby umożliwić nasunięcie odbojnika przyściennego OP W30.Na łączeniach profili mocujemy łączniki LW30.

Kolejną czynnością jest położenie membrany EPDM. Membrana powinna być tak wymierzona i przycięta aby na łączeniu z profilem była sprowadzona do poziomu otorów odwadniających. Należy uwzględnić również wywinięcie na ścianę na wysokość minimum 15 cm  oraz 10 cm w miejscu łączenia dwóch elementów membrany. Membranę EPDM  mocujemy do profilu za pomocą kleju Hertalan KS137 pamiętając aby z łączeniem elementów odczekać do momentu odparowania rozpuszczalnika. Po sprawdzeniu przyczepności przyklejamy membranę do podłoża dociskając całość wałkiem. Krawędź membrany dodatkowo uszczelniamy przy użyciu Hertalan KS96, następnie sprowadzamy ją do otworów odwadniających znajdujących się w profilu. Podobnie postępujemy przy łączeniu dwóch fragmentów membrany rozpoczynając od naniesienia kleju po obu stronach. Po łączeniu uzupełniamy uszczelniaczem. Po rozwałkowaniu - nadmiar masy usuwamy.

Bezpośrednio po ułożeniu membrany możemy przystąpić do układania płyt posadzkowych. Płyty posadzkowe układamy na podkładkach tarasowych SMART podpierając je przede wszystkim w narożach. Z uwagi na występujące na posadzce siły skupione np. od nóg krzeseł zaleca się podpieranie płyt posadzkowych w środku krawędzi. W tych miejscach stosujemy połówki podkładek SMART. Budowa podkładek SMART zapewnia ich bardzo ekonomiczne wykorzystanie dzięki możliwości dzielenia na dwie lub cztery podkładki w zależności od potrzeby. Taka budowa pozwala również na niezależne od pozostałych podparcie płyt posadzkowych z możliwością wyrównania miejscowych nierówności podłoża krążkami poziomującymi o grubościach: 0,5 mm 1 mm, 2 mmm i 3 mm.

Taras z posadzką wentylowaną w systemie Renoplast W30 można praktycznie wykonywać niezależnie od pory roku, a jego prosta technologia dopuszcza jej wykonanie niemal przez każdą osobę. Ponadto dzięki braku sztywnych i klejonych połączeń jest bardzo trwały zapewniając długie i bezusterkowe użytkowanie.

 

Liczba ocen: 92 Film: Taras wentylowany - Profil W30, podkładki SMART, membrana EPDM Otrzymana ocena: 4.8 / 5

Oceń ten film